Bibliotēka

Atpakaļ
Einārs Skuja, 11.05.2021

Grāmatu jaunumi!

 

Autors: Russel Edward Brand
Nosaukums: Atgūšanās

“Mēs dzīvojam atkarību laikmetā. Šī problēma ir sasniegusi epidēmijas apmērus un ir tik visaptveroša, ka, iespējams, pat nenojaut – arī tu esi atkarīgs. Kādi ir tavi neveselīgie ieradumi un pieķeršanās? Varbūt neapzināti esi atkarīgs no ēdiena, vai neveselīgām attiecībām? No darba, kas nesniedz gandarījumu, vai trulas bakstīšanās telefonā?

Neesmu šo grāmatu sarakstījis tāpēc, ka būtu labāks par tevi. Tieši pretēji – tāpēc, ka ar mani ir vēl ļaunāk. Es esmu atkarīgais. Esmu atkarīgs no narkotikām, alkohola, seksa, naudas, mīlestības un slavas.

Es ticu, ka 12 soļu programma un tajā ietvertā filozofija ir risinājums, lai pārvarētu nepatiku pret dzīvi un nāvi. Tā piemērota ikvienam, kuram ir dūša un pauti strādāt ar sevi. Esmu redzējis, kā tā palīdz cilvēkiem ar atkarībām no narkotikām, seksa, attiecībām, ēdiena, darba, smēķēšanas, alkohola, tehnoloģijām, pornogrāfijas, mantu krāšanas, azartspēlēm, no jebkā. 12 soļu programma izglāba manu dzīvi un var mainīt arī tavējo, tāpēc, ka instinkts, kas izraisa šīs tieksmes, ir universāls.”

Rasels Brends (Russell Edward Brand), britu komiķis, aktieris, dziedātājs, rakstnieks, radio un TV raidījumu vadītājs, politisko notikumu komentētājs un garīgās veselības un narkomānu rehabilitācijas aktīvists.

 

Nosaukums: Izaugt veselam digitālā pasaulē

Šī grāmata izskaidro riskus un sekas, ko bērniem un pusaudžiem rada jaunie sociālās saziņas līdzekļi: Smadzeņu attīstības pasliktināšanās, pārliekas komunikācijas stress, atkarības briesmas, privātuma zaudēšana, jauniešiem nepiemērotu vietņu lietošana, kiberhuligānisms un veselības stāvokļa pasliktināšanās, ko rada nepārtraukts bezvadu ierīču starojums. Grāmata informē par normatīvajiem aktiem, iespējamiem drošības pasākumiem un darbībām, kas var būt nepieciešamas, lai novērstu riskus vai atbilstoši uz tiem reaģētu. Tā izklāsta izglītības darbinieku viedokli, kas pauž nepieciešamību rast atbilstošu līdzsvaru starp bērnu un pusaudžu vajadzībām un ierobežojumiem, kas nepieciešami kā piesardzības pasākumi, lai bērnus un jauniešus aizsargātu no pārmērīgas saziņas līdzekļu un ekrānierīču lietošanas riskiem.

 

Nosaukums: Sāku mācīties!

Bērna kognitīvo spēju attīstība pirmajos trīs dzīves gados ietekmē visu viņa turpmāko dzīvi un mācīšanās prasmes. Šī grāmata būs labs palīgs, lai ierosinātu bērna iztēli un radošumu, zinātkāri un tiekšanos pēc jaunām prasmēm un iemaņām. Sarunas par grāmatā ietvertajām tēmām un praktiskā darbošanās veicinās mazuļa attīstību. Bērns atklās dažādu dzīvnieku, augļu, dārzeņu un transportlīdzekļu pazīmes, iemācīsies to nosaukumus un noskaidros pielietojumu, kā arī paplašinās redzesloku un vārdu krājumu, attīstīs atmiņu, uzmanību un veidos priekšstatus par apkārtējo pasauli.

 

Autors: Bo Hejlskov Elven
Nosaukums: Rīkojies! Izvērtē! Maini!

Grāmatā "Rīkojies! Izvērtē! Maini!" Mieru saglabājošā pieeja un struktūrā balstītās metodes" abi izcilie speciālisti vienotā pedagoģiskā veselumā savij mieru saglabājošās pieejas darbarīkus un struktūrā balstītās pedagoģijas metodes. Autoru uzmanības centrā ir autonomija, paškontrole, pedagoģiskais kapitāls un ētika. Darbarīki ir sašķiroti trīs dažādās instrumentu kastēs: rīcībai, izvērtēšanai un pārmaiņām. Visas metodes izmantojamas savstarpēji saskaņoti un vienam mērķim, lai cilvēkam, par spīti jebkādiem apstākļiem, izdodas dzīvot pēc iespējas labāk un veiksmīgāk.