Jaunumi:

Atpakaļ
07.11.2012 00:00

LiepU sadarbībā ar VARAM organizē zinātniski praktisku konferenci „Atjaunojamo energoresursu tehnoloģijas”

Liepājas Universitāte sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju 2012. gada 9. novembrī plkst. 13.30, viesnīcā „Europa City Amrita”, Rīgas ielā 7, Liepājā, rīko zinātniski praktisku konferenci „Atjaunojamo energoresursu tehnoloģijas”.

 

Konferences ievadā uzrunas teiks Liepājas Universitātes rektors Jānis Rimšāns, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Juris Ekmanis, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs.

 

Zinātniski praktiskās konferences gaitā tiks sniegtas vairākas prezentācijas, tostarp Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieka Gunāra Ansiņa prezentācija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Klimata politikas un tehnoloģiju departamenta direktores Ilzes Prūses prezentācija un Zaļās enerģijas un vides tehnoloģiju klastera projektu koordinatora Salvja Rogas prezentācija, kurā Rogas kungs dalīsies pieredzē par uzņēmumu sadarbības iespējām atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju sektorā.

 

Konferences ietvaros notiks arī ekspertu diskusija, kurā eksperti spriedīs par šādiem galvenajiem jautājumu lokiem: kādi ir valsts plānotie pasākumi, lai zaļo tehnoloģiju izmantošana ikdienā kļūtu par ierastu praksi? Kādas sadarbības platformas ir paredzēts organizēt nacionālā līmenī nākošajā periodā, lai nodrošinātu tehnoloģiju pārnesi? Kā samērot dinamisku Latvijas ekonomikas attīstību ar zaļu dzīves veidu un dabas bagātību saglabāšanu un vairošanu? Vai un kā Liepājā varētu uzsākt enerģijas ražošanu no atjaunojamiem energoresursiem?

 

Konferencē ir aicināti piedalīties Liepājas Universitātes mācībspēki un pētnieki, Liepājas reģiona pašvaldību pārstāvji un uzņēmēji. Aicinām piedalīties arī mediju pārstāvjus.

 

Informāciju sagatavoja:

Andra Mangale

Komercdarbības un finanšu pētniecības aģentūra

29655775 



Konference organizēta ESF projekta „Matemātiskās fizikas tiešo un inverso problēmu efektīvu analītisku un skaitlisku metožu izstrādes materiālzinātņu, vides un ekonomikas pētījumos” Nr.2009/0233/1DP/1.1.1.2.0/09/APIA/VIAA/142 un ERAF projekta „Jaunas tehnoloģijas un programmnodrošinājuma izstrāde biogāzes ieguves procesa optimizācijai” Nr. 2010/0301/2DP/2.1.1.1.0/10/APIA/VIAA/151 ietvaros.