Jaunumi:

Atpakaļ
20.07.2012 00:00

Mākslinieki un zinātnieki dodas atjaunojamās enerģijas meklējumos Pedvālē

 

No šī gada 26. līdz 28. jūlijam Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas pētnieki, studiju programmas “Jauno mediju māksla” studenti un pasniedzēji piedalīsies starptautiskā simpozijā “Renweable Lab”, kura laikā mākslinieki un zinātnieki diskutēs par nākotni, dabas un tehnoloģijas attiecībām, alternatīviem enerģijas resursiem un citām ilgtspējības idejām. Simpozijs notiks Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā.


 

Pedvāles brīvdabas “laboratorija” – simpozija galvenā norises vieta. Foto: Rasa Šmite

 

Pedvāle uz simpozija laiku kļūst par “studiju-laboratoriju” jeb kopīgu eksperimentu telpu, kurā radošais darbs mākslinieku studijā tiek apvienots ar pētniecību zinātniskajās laboratorijās. Pedvāles brīvdabas “laboratorijā” norisināsies radoši un zinātniski eksperimenti ar atjaunojamās enerģijas tehnoloģijām – saules, ūdens, kā arī udeņraža, bioloģiskajām un citām jaunās paaudzes enerģijas tehnoloģijām.


 

Mākslinieki zinātnieku laboratorijā. Biologs Artūrs Gruduls vada “baktēriju baterijas” darbnīcas RIXC māksliniekiem  LU Cietvielas fizikas institūtā. Attēlā (no kreisās): Rasa Šmite, Anna Trapenciere, Raitis Šmits. Foto: Mārtiņš Ratniks

 

Beļģu mākslinieks Bartaku iepazīstinās ar saviem pētījumiem aroniju laukos Latvijā un agaves plantācijās Meksikā, un to, kā šie augi ir izmantojami kā alternatīvās enerģijas avots, piemēram, solārajās tehnoloģijās.


Zinātnieki Jānis Kleperis un Vladimirs Ņemcevs stāstīs par “ūdens spēku” un ūdeņraža izmantošanu transportā. Un ne tikai stāstīs – bet arī demonstrēs pašu izgatavoto ūdeņraža auto!


Bioloģe Ilze Dimanta un somu māksliniece Mia Makela katra no savas perspektīvas aplūkos Baltijas jūras aļģes kā enerģijas resursu.


Jaunie biologi Zane Rutkovska un Artūrs Gruduls kopā ar RIXC māksliniekiem Raiti Šmitu un Rasu Šmiti vadīs “baktēriju baterijas” darbnīcas, kurās tiks eksperimentēts ar elektrības iegūšanu Pedvāles laukos un “Saliņu” mājas dīķī.


Mākslinieks Voldemārs Johansons eksperimentēs ar sonifikācijas iespējām – kā padarīt dzirdamu baktēriju elektrību.


Savukārt beļģu mākslinieki no “Hortus” projekta iepazīstinās ar savu izveidoto sensoru tīklu, kas mēra vēja un gaismas dinamiku, tādā veidā parādot procesu, kā augi “savāc” enerģiju no dabas resursiem, bet somu dalībnieks Miko Lājola vadīs “Vides novērošanas un ilgtspējības tehnoloģijas” radošās darbnīcas, būvējot hidrofoniskās urbānās dārzniecības sistēmas.


Simpozijā piedalīsies arī jaunie mākslinieki no Somijas, Lietuvas, Serbijas, kā arī topošie jauno mediju mākslinieki no Liepājas Universitātes.


Mākslas un zinātnes simpozijs “Renweable Lab”par atjaunojamās enerģijas tehnoloģijām un “Biotricity” radošās darbnīcas “Kā izgatavot elektrību no baktērijām un ūdens” notiks Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā (pie Sabiles) un lauku mājās “Saliņas”. 


Simpozija rezultātā Jauno mediju kultūras centrs RIXC plāno izstrādāt arī kopīgas idejas inovatīvu mākslas-zinātnes projektu īstenošanai nākotnē.


Simpoziju organizē Jauno mediju kultūras centrs RIXC sadarbībā ar Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratoriju un Latvijas Universitātes (LU) Cietvielu fizikas institūta Ūdeņraža enerģētikas materiālu labratoriju un LU Bioloģijas fakultātes zinātniekiem.

 

Kontaktpersona: Rasa Šmite – e-pasts: rasa@rixc.lv, tālr. 26546776


SIMPOZIJA PROGRAMMA