Jaunumi:

Atpakaļ
11.04.2012 00:00

Algoritmiskā video darbu prezentācija Mākslas pētījumu laboratorijā

Liepājas Universitātes studiju programmas "Jauno mediju māksla" studenti aicina apmeklēt Dr. art. Kristofera Heila (Christopher Hales, UK) vadītās video darbnīcas publisko prezentāciju 11. aprīlī pulksten 16:30 MPLab telpās, Kūrmājas prospekta 13 pagrabstāvā (ieeja no Elkoņu ielas).
No 2. Līdz 11. aprīlim Jauno mediju mākslas otrā kursa studenti piedalījās britu video mākslinieka K. Heila vadītajā video darbnīcā, kuras laikā tika pētīta algoritmiskā video tehnika un radīti pieci interaktīvi darbi. Algoritms kontrolē video uzbūvi un ļauj to viegli pārveidot atkarībā no dažādiem parametriem, tādēļ video darbi ir mūžīgā mainībā. Katrs skatītājs varēs baudīt savu – unikālu – katra darba versiju.
Darbnīcas vadītājs Kristofers Heils ir plaši pazīstams interaktīvā video pētnieks un mākslinieks, kura darbi izstādīti Seulā, Helsinkos, San Francisko, Sidnejā u.c. pasaules lielākajās pilsētās. K. Heils ir arī aktīvs lektors, kas vadījis daudz radošo video darbnīcu Eiropā, ļaujot apgūt interaktīvā video tehniku studentiem un interesentiem. Heils vadījis jau vairākas radošās darbnīcas Liepājā kopš 2004. gada, bet šogad viņš atgriezies, lai Jauno mediju mākslas otrā kursa studentiem palīdzētu apgūt šo, Latvijā vēl maz pazīstamo, algoritmiskā video tehniku.
Prezentācijā pieejamie video darbi ir interaktīvi – tie paplašina skatītāja lomu, jo skatītājs arī pats piedalās video veidošanā. Studentu veidotajos video pētīta skatītāja pieredze – Annas Priedolas un Maijas Demiteres veidotais video ir kā relaksējoša audiovizuāla meditācija, ko kontrolē laikapstākļi Liepājā, savukārt Ditas Maļinovskasun Gata Vaitovska darbs ir rotaļa, kurā, spēlējot mūzikas instrumentu, skatītājs maina arī video klipu. Arī Annas Meldrājas radītais darbs ir spēle – video kolāža, ko skatītājs var pārveidot pats. Daina Nuķe, Paula Vītola un Katrīna Rožukalne atklāj popkultūras tendenču un slavas straujo nomaiņu savā video, kuru vada konkrētajā laikā aktuālie www.twitter.com lietotāju ieraksti, bet Zelmas Dumpes un Riharda Vītola darbā redzams bezgalīgais dialogs par Latvijas vēstures epizodēm, ko kontrolē algoritms. Filmā atklāta vēstures faktu atšķirīgā interpretācija un pārpratumi, ko tā var radīt.
Kontakti: web: http://mplab.lv/lv/notikumi/0/209/ Anna Priedola, LiepU Jauno mediju mākslas programmas 2. kursa studente priedola@gmail.com +371 27832477