Jaunumi:

Atpakaļ
Kristīne Timermane | Sabiedrisko attiecību daļa, 31.03.2016 00:00

Piejūras pilsētu literārā akadēmija aicina papildināt zināšanas

Aprīlī Piejūras pilsētu literārā akadēmija aicina apmeklēt vieslektores no Austrijas Lienes Lauskas lekcijas par daiļrades psiholoģiju un papildināt zināšanas Ventspils Starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā.


Rīt, 1. aprīlī, plkst. 8.30 Liepājas Universitātē, Kūrmājas prospektā 13, 201. telpā, notiks Lienes Lauskas lekcijas par tēmu „Daiļrades psiholoģija literatūrpsiholoģijas un kognitīvās psiholoģijas skatījumā”. Lekcijās vieslektore runās par Zigmunda Freida pārdomām par kreativitāti, Kārļa Gustava Junga literatūrteoriju, kreativitāti literatūrpsigoloģijas skatījumā, kā arī neiropsiholoģiju, geštaltpsiholoģiju un fenomenoloģiju kreativitātes kontekstā.


Piejūras pilsētu literārās akadēmijas koordinatore Kurzemē Linda Zulmane aicina ikvienu interesentu izmantot iespēju klausīties vieslektori: „Lienes Lauskas lekcijas būtu vērts apmeklēt, lai uzzinātu vairāk par daiļrades procesa psiholoģiju, par to, kā top darbs, kādi faktori ietekmē radošo procesu.”


Savukārt 14. un 15. aprīlī jau ceturto gadu maģistra studiju programmas „Rakstniecības studijas” studentiem un Piejūras pilsētu literārās akadēmijas dalībniekiem būs iespēja smelties iedvesmu Ventspils Starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā. Šoreiz paredzēta tikšanās ar bulgāru dzejnieku Marinu Bodakovu (Марин Бодаков), igauņu dzejnieku un tulkotāju Margusu Konnulu (Margus Konnula) un somu rakstnieci Henriku Andersenu (Henrika Andersson). Lekcijas lasīs Sigita Ignatjeva un Linda Zulmane no Liepājas Universitātes, bet radošās dzejas rakstīšanas darbnīcu vadīs dzejnieks Andris Akmentiņš.


„Izbraukuma sesija divu dienu garumā ir iespēja būt radošā vidē, apmainīties ar viedokļiem, idejām, radīt darbus, uzzināt ko jaunu gan no Latvijas, gan ārvalstu rakstniekiem un dzejniekiem,” norāda L. Zulmane.


Plašāka informācija, rakstot uz e-pastu: zlinda@inbox.lv. Projekts "Piejūras pilsētu literārā akadēmija" pašlaik tiek realizēts sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību, Rēzeknes, Ventspils un Liepājas augstākās izglītības iestādēm, Ventspils Starptautisko rakstnieku un tulkotāju māju. Projektu pārstāv nodibinājums "Via Cultura".