Nav noteikts

Atpakaļ
05.10.2016

Oktobrī var pieteikties BAFF stipendijai praksei un pētniecībai ASV

Līdz 30. oktobrim studenti, nesenie augstskolu absolventi un pētnieki aicināti pieteikties Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda (BAFF) stipendijām un atbalsta programmām, kas veicina zināšanu apmaiņu starp Baltijas valstīm un ASV.


BAFF piecu gadu laikā ir kļuvusi par vienu no prestižākajām stipendiju programmām. BAFF stipendiju ieguvēji apliecina - ar mērķtiecību sasniegumi ir iespējami ikvienā vecumā un profesijā. Bizenss, inovācijas, vēsture vai kultūra - ir vien dažas no jomām, kurās ASV gūtās zināšanas uz Baltijas valstīm atveduši jau 330 stipendiāti.


Līdz 30. oktobrim var pieteikties divām BAFF stipendijām, nepieciešamos dokumentus iesniedzot elektroniski fonda mājas lapā ŠEIT.  


Profesionālās prakses programma sniedz iespēju mērķtiecīgiem augstskolu studentiem un neseniem absolventiem doties uz ASV, lai praktizētos kādā no Amerikas uzņēmumiem. Programmas dalībnieki saņem stipendiju līdz 30 000 ASV dolāru gadā, kas iekļauj visu nepieciešamo atbalstu – ceļa izdevumu segšanu, veselības apdrošināšanas izmaksas, līdzekļus ikdienas tēriņiem. Programmas dalībniekiem individuāli tiek piemeklēta viņu interesēm, zināšanām un karjeras plāniem atbilstoša prakses vieta. Praktikanti ASV var pavadīt sešus līdz divpadsmit mēnešus. 


Pētniecības programma sniedz finansējumu pētniekiem un zinātniekiem, kas vēlas veikt pētījumus ASV universitātēs vai pētniecības centros. Pieejamais finansējums vienam projektam ir 60 000 ASV dolāru gadā, turklāt zinātnieki uz ASV var ņemt līdzi ģimenes locekļus, kā arī programmas laikā piedalīties divās konferencēs. Pētniecības programmas ilgums ir no sešiem līdz divpadsmit mēnešiem.


Būtiskākie kritēriji, izvēloties stipendiātus, ir kandidātu motivācija un skaidra nākotnes vīzija, atbilstība fonda misijai, akadēmiskie un profesionālie sasniegumi, kā arī angļu valodas zināšanas. Visiem Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda programmu dalībniekiem pēc programmas beigšanas vismaz uz diviem gadiem jāatgriežas dzimtenē, lai iegūtās zināšanas, prasmes un pieredzi izmantotu Latvijas sociālās, politiskās un uzņēmējdarbības vides attīstībai. Dalība BAFF stipendiju programmām ir bez maksas, stipendiātus izvēloties konkursa kārtībā.


Baltijas-Amerikas Brīvības Fonds darbojas Baltijas valstīs kopš 2010. gada rudens. Fonda misija ir stiprināt saikni starp ASV un Igauniju, Latviju un Lietuvu, īstenojot izglītības un apmaiņas programmas, kas vērstas uz ekonomisko izaugsmi un demokrātisko procesu attīstību. 


Papildu informācija:

 

 

Ilze Bembere,
BAFF programmu koordinatore Latvijā