Bibliotēka

Atpakaļ
19.03.2012

IZSTĀDE "BIBLIOTERAPIJA – GRĀMATU SPĒKS"

      Liepājas Universitātes bibliotēkā līdz 26. martam, zinātnes un radošuma nedēļas ietvaros, ir iespējams apskatīt izstādi - „Biblioterapija – grāmatu spēks”. Izstādē interesenti var iepazīties ar tematiski sakārtotu daudzpusīgu grāmatu klāstu. Ekspozīcija ietver arī grāmatas, kuras par dziedinošām atzinuši Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītāji.


      Kaut arī mūsdienās dators un virtuālā vide ir nopietns drukātā burta konkurents, grāmatas vēl joprojām lieti noder dažādu problēmu saprašanā, risināšanā un pat cilvēka dziedināšanā. Vēsturiskā atskatā ideja par dziedināšanu ar grāmatām – biblioterapiju – ir pazīstama kopš pirmajām bibliotēkām Senajā Grieķijā, kur Tēbu bibliotēkas durvis rotāja uzraksts “Dvēseles dziedināšanas vieta”. Savukārt psiholoģijā termins „biblioterapija” apzīmē terapijas virzienu, kurā cilvēka problēmas tiek risinātas, izmantojot grāmatu lasīšanu. 


      Biblioterapija var sniegt nozīmīgu informāciju un atbalstu cilvēkiem, kas dažādu iemeslu dēļ nemeklē ārēju palīdzību, kas ir īpaši svarīgi pašreizējā Latvijas ekonomiskajā un daudziem psiholoģiski smagajā situācijā. Vēl jo vairāk – bibliotēkas Latvijā šodien ir kļuvušas par svarīgu un visiem pieejamu kultūras, mācību, izklaides un visbeidzot sociālās saziņas centru.


      Šajā izstādē piedāvātās grāmatas ir viena no daudzajām alternatīvām kā risināt tās vai citas pieminētās grūtības. Taču priecāsimies, ja no izstādes grāmatām Jūs uzrunās un iedvesmos tālākam darbam, vai arī pēc šīs izstādes apmeklējuma Jūs uzmeklēsiet un vēlreiz pārlasīsiet savu iemīļotāko grāmatu.


     Izstādē ir apskatāmi darbi no dažādiem žanriem, dažāda satura. un dažādiem autoriem – gan latviešu, gan ārzemju - pasaku grāmatas, iedvesmojoši stāsti par slavenībām, dzīvesstāsti, mīlasstāsti, gan grāmatas darbam ar sevi. Piemēram - Paulu Koelju – „Alķīmiķis”, Ričards Brensons – Autobiogrāfija, Laima Muktupāvela – BrāliBrāli, u.c.


Izstāde ir apskatāma gan lasītavas, kā arī abonementa telpās.


Grāmatās ir spēks!