Jaunumi:

Atpakaļ
Agata Babina, 27.09.2021 15:49

Konferencē tiekas studiju programmas “Valodniecība” doktoranti

Aizvadītajā nedēļā, 23. un 24. septembrī, Liepājas Universitātē notika 6. starptautiskā jauno lingvistu konference “Via Scientiarum”, kuru katru otro gadu organizē Liepājas Universitātes un Ventspils Augstskolas starp augstskolu doktorantūras programmas “Valodniecība” doktoranti.

Lai arī konference norisinājās tiešsaistē, šogad tā tika ļoti plaši pārstāvēta un tajā piedalījās doktoranti un maģistrantūras studenti no desmit valstīm: Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Ukrainas, Rumānijas, Vācijas, Ungārijas,  Spānijas un Portugāles ar referātiem latviešu, angļu vācu un krievu valodā. Konferenci ar jaukiem uzmundrinājuma vārdiem atklāja mūsu universitātes zinātņu prorektore profesore Ieva Ozola, kura jo īpaši uzsvēra to, ka doktorantūras studijās ir būtisks ne tikai rezultāts, bet arī ceļš uz to, kas arī ir šīs konferences pamatideja. “Via Scientiarum”  tulkojumā no latīņu valodas nozīmē “Zinātnes ceļš”.

Kā otrais konferences atklājējs uzstājās Ventspils Augstskolas asociētais profesors Guntars Dreijers. Viņa teiktie vārdi par to, ka vārds “doktorants” ir lietojams daudzās un dažādās komunikatīvajās situācijās, kurās tas pats par sevi izskaidro doktoranta statusu un aizņemtību, klātesošos patiesi uzjautrināja un apstiprināja to, ka būt par doktorantam nozīmē ko īpašu un neaizskaramu.

Konferences dalībniekus un klausītājus priecēja plenārsēžu referāti, kurus lasīja kolorīti un atraktīvi referenti.

Konferences pirmajā dienā Aiga Veckalne (Ventspils Augstskola), podkāsta “Pieturzīmes” veidotāja, dalījās ar pieredzi podkāstu izmantošanā gan valodas jautājumu izzināšanā un interesantu personību uzrunāšanā par dažādiem valodniecības aspektiem, gan arī tajā, cik daudzveidīgi iespējams izmantot podkāstus valodas apguves procesā. Ar referātu par mentoru sistēmas izveidi tulkotājiem un mentoringa nozīmi jebkurā profesijā uzstājās Lisabonas universitātes docētāja, pieredzējusi tulkotāja, Anna Saldaņa (Ana Saldanha). Savukārt konferences otro dienu atklāja Kordovas Universitātes docētājs Havjērs Domingess (Javier Dominguez) ar  referātu par sistemātisku pārskatu veidošanu sava pētāmā materiāla atlasē, kas daudziem no klātesošajiem doktoriem ļāva pārdomāt un izvērtēt, kā precīzi atlasīt pētāmo materiālu, lai tajā nebūtu nekas lieks un neprecīzs.

Konferencē bija iespēja noklausīties 25 referātus par visdažādākajām valodniecības tēmām, sākot ar kapakmeņu epitāfiju analīzi, beidzot ar tulkojumzinātni, korpuslingvistiku un diskursa analīzi.

Kā noslēgumā atzina Liepājas Universitātes doktorantes Karīna Krieviņa un Elīna Peina, no paša konferences  sākuma līdz beigām veiksmīgi izdevies uzturēt brīvu un pozitīvu atmosfēru un panākts tas, ka sarunās iesaistās ikviens klausītājs, kas nav bieža parādība. Šādi pasākumi kalpo par iedvesmu turpināt darbu pie sava pētījuma, kā arī ir būtiski viedokļu apmaiņai, diskusijai un iedrošinājums darboties (rakstīt) tālāk, jo redzi, ka arī citi ir uz tā ceļa, kur dažkārt jūties tik ļoti vientuļš un apmaldījies.